Change language
(+48) 502 822 166
e-mail: biuro@russ.pl
Centrum Szkolenia Psów RUSS
My rozumiemy psy najlepiej!

Psia szkoła RUSS zaprasza na profesjonalne szkolenie psów

Nasze osiągnięcia

Historia agility

Kursy agility


Agility Warszawa, Piaseczno i okolice


Agility to tor przeszkód dla psów – wspaniała zabawa i sport dla każdego. Trenować mogą psy duże, średnie i małe, rasowe i nierasowe, całkiem młode i w wieku średnim, a w każdym z nich możesz odkryć pasję do sportu.

Agility oznacza zwinność, zręczność, ruchliwość takie muszą być i psy ich przewodnicy na torze przeszkód agility. Tor przeszkód agility, często nazywany parcours jest trochę zblizony do toru hippicznego, choć oczywiście różni się od niego. Psy w agility pokonują różnego rodzaju przeszkody-stacjonaty, slalom, tunel, rękaw, oponę, palisadę, huśtawkę, kładkę. Określony sposób ustawienia przeszkód sprawia, że trasa przebiegu może mieć różny trudności i szybkości.

Tor przeszkód dla psów agility musi być pokonany przy w określonym czasie i zgodnie z ustaloną kolejnością przeszkód. Wygrywają psy pokonujące tor bezbłędnie w jak najkrótszym czasie. Błędy to m.in. zrzutki, wyłamania, (czyli odmowy) i błędy polegające na niezaliczeniu tzw. stref kontaktu. Psy startują na torze bez smyczy i obroży, kierowane są wyłącznie komendami głosowymi i optycznymi. Dyscyplina ta wymaga więc znakomitego kontaktu psa i jego przewodnika.

Agility to bardzo demokratyczny sport – startują tu zarówno psy rasowe i nierasowe, duże i małe i średnie podzielone na klasy wg wzrostu. Agility wiele osób trenuje jako świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z psem, jako formę rekreacji, lecz wiele osób dzięki treningom na torze odkrywa w sobie żyłkę sportowca. Na pewno warto spróbować.

 

Sprawdź najbliższe terminy kursów szkolenia psów:

Grupowe
Szkolenie Psów

Grupowe Szkolenie Psów

Indywidualne
Szkolenie Psów

Indywidualne Szkolenie Psów

Kursy Agility

Kursy Agility


Często zadawane pytania - FAQ